• WIXSEO

בניית קישורים לאתר Link Building

עודכן: 23 בספט׳ 2018

אז מה זה Backlink ולמה זה חשוב לקידום האתר שלכם ?What Are Backlinks ?
Building Backlinks And SEO

 

#seo_Link_Building


קישורים לאתר הם חלק מתהליך של קידום אתרים וחשוב לבצע כחלק מאסטרטגיה של אופטימיזציה ל SEO .

מהו קישור לאתר ?

קישור יכול להפנות משתמשים מהאתר שלך לאתרים אחרים ברשת שמעניינים או חשובים למבקרים שלכם באתר, לדוגמא, אם בבעלותכם אתר שמוכר מכונת כביסה, תרצו להפנות לאתר היצרן של המכונה לינק למפרט הטכני של המוצר. לזה קוראים קישורים יוצאים outbound links .

מהצד השני ישנם אתרים שמפנים לאתר שלכם לזה קוראים Backlinks


אז למה קישורים לאתר כל כך חשובים ?

הסיבה לכך היא שהם יכולים לעזור לאתר שלכם להיות יותר פופולרי במנועי החיפוש. כאשר אתרים אחרים מפנים לאתר האינטרנט שלכם, אתם הופכים להיות אתר "מומלץ" ע"י אתר אחר וככל שהאתר המפנה פופולרי יותר כך הלינק בעל משמעות גדולה יותר לאתר שלכם ומנוע החיפוש Google מבחין בכך. Google גם עוקבת אחר כמות האנשים שבאים לבקר באתר שלכם ומאיפה הם מגיעים וככל שאתם מקבלים יותר הפניות מבקרים לאתר שלכם מאתרים אחרים, זה תורם לקידום האתר .


כמות הקישורים או איכות הקישורים ?

כמות הקישורים שאתם בונים לאתר שלך חשובה אבל לא רק...להלן פקטורים אחרים שצריך לשקול בעת בניית קישורים לאתר

1. רלוונטיות - ההפניה שאתם משיגים לאתר צריכה להיות רלוונטית ברוב המקרים. לדוגמא, אם יש לכם אתר שמוכר מוצרי חשמל ומקבל הפניה מאתר לתזונה בריאה, הקשר בין התחומים קצת רחוק ולכן הייתי אומר שהלינק הזה דווקא לא יתרום הרבה לאתר שלכם ולפעמים גם יעשה נזק מתועלת.

2. איכות הקישור - הפניות מאתרים בעלי משמעות נמוכה ניתן למצוא בגוגל אין סוף ולפרסם את האתר שלכם אין סוף. זאת טעות להעלות לינקים של האתר שלכם בכל אתר. לינק איכותי הוא מאתר בעל משמעות ופופולארי , תחשבו נניח שיש לכם מוצר שפיתחתם מתחום הרפואה, אתם תרצו המלצה מפרופסור בעל שם ומוכר ולא מרואה חשבון...

3.כמות הלינקים - אתם לא יכולים ורוצים להשיג כמות לינקים לאתר שלכם ביומיים, גוגל תחשוד באתר שלכם שרכשתם לינקים ותעניש אתכם, לא לרכוש לינקים כבר אמרתי ? ובמיוחד לא מאתרים שמציעים עשרות לינקים לאתר שלכם...


בניית קישורים לאתר שלכם מאפשרת לעכבישים של גוגל לאנדקס את האתר שלכם מהר יותר ולדרג אותו מהר יותר בתוצאות החיפוש ומביא לתוצאות SEO טובות יותר.

זיכרו כי גוגל משתמשת בלינקים לאתר שלכם להערכת המוניטין של האתר שלכם ולכן הקפידו ללינקים מאתרים מהימנים, פופולריים, ורלוונטיים.


אנקור טקסט - טקסט עוגן
Anchor text

ואם כבר לינקים איך אפשר בלי אנקור טקסט

אנקור טקסט (טקסט עוגן )

טקסט עוגן הוא הטקסט הגלוי שניתן ללחוץ עליו כהיפר-קישור. טקסט עוגן חשוב גם ביצירת קישורים איכותיים לאתר שלכם. אנקור טקסט הוא כאשר אתם מקשרים מילת מפתח לטקסט של הקישור. במקום לשים לדוגמא את שם העסק שלי WixSEO אני אשים מילת מפתח שארצה לקדם כמו כיצד לבצע בניית קישורים איכותיים לאתר (🙂 והנה לכם אנקור ) ואטמיע לינק URL לאתר שלי . להלן דוגמא לקוד

<a href="your site">בניית קישורים</a>

מעקב אחר אנקור טקסט

הקפידו לעקוב אחר הלינקים ששתלתם באתר שלכם, אל תעבדו על עיוור, תעבדו מסודר כדי לא להגיע למצב שאתם "משתוללים" עם ריבוי אנקורים זהים באתר. זה יכול להביא לעונש מצד גוגל.

כלים שעשויים לסייע לכם

monitorbacklinks

ahrefs


לסיכום : היזהרו לא להיסחף עם האנקור טקסט באתר שלכם, הדעות חלוקות לגבי אם ריבוי אנקורים יכול להביא לנזק מאשר תועלת. תמיד חישבו איך האנקור יסייע למבקרים להשתמש בו באמת והאם יש בו צורך.


פורומים וקהילות

כנסו לפורומים וקהילות שקשורות לתחום שלכם והשתתפו בדיונים , שימו לינקים באופן טבעי והיו פעילים.

תהיו אמינים שאלו שאלות ורכשו חברים ברשת, ואל תזרקו מלא לינקים באופן מחשיד שלא ימחקו לכם אותם...


אינדקסים

ישנם אינדקסים שמאפשרים לכם להכניס את האתר שלכם בחינם. לכו על האתרים המוכרים יותר אך לא להגזים באתרים האלו חלקם לא יתרמו לכם לקידום.בהצלחה

charlie'sרוצים קצת יותר מטיפים ?

אתם מוזמנים ליצור קשר
360 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

452566_preview.png