• WIXSEO

קידום אתרי וויקס בגוגל

עודכן: 10 במרץ 2020
קידום אתרי וויקס בגוגל

אם היינו כותבים את המאמר הזה לפני כמה שנים ספורות, הוא היה נראה אחרת. קידום אתרים בוויקס הוא נושא שהפיק מאמרים שקוטלים את הפלטפורמה, אבל לא עוד. החברה בוויקס הבינו שזה היה המכשול העיקרי שלהם בשביל לכבוש נתחים גדלים והולכים משוק בוני האתרים.

בעקבות זאת, ניכר שהם שינו ושיפרו את הנושא. החברה שהוקמה בישראל הצליחה לשנות את התמונה ובזכות זה מצליחה להגיע ללקוחות עם אוריינטציה יותר מקצועית. יש לציין שעדיין, לא תמצאו אתרי מכירה של מותגים גדולים שנעשים דרך וויקס. לא זה הכיוון. הכיוון הוא עסקים קטנים ואפילו כאלו שנהיים קצת יותר גדולים ומשמעותיים שנעזרים בפלטפורמה בשביל לבנות אתר אינטרנט מקצועי שנראה טוב והכל בפשטות יחסית.

נושא נוסף שחשוב להזכיר הוא שבניית אתר רציני בוויקס כרוכה בעזרה מקצועית. קשה לנו להאמין שאדם ללא כל ניסיון יכול להוציא תחת ידיו אתר wix שיהיה מקצועי, מתפקד ובו כל הנקודות הבאות נעשו בצורה מספקת:


● חוויית משתמש

● עיצוב גרפי

● תמונות מקצועיות

● תוכן מקצועי

● קידום של האתר במנוע החיפוש

הנושא האחרון הוא אולי הכי קריטי. זה מה שיקבע אם האתר יהיה גורם שמזרים לקוחות ורווחים לעסק או שסתם יהיה 'אתר יפה' להתגאות בו. אם אתם רוצים לדעת עוד על קידום אורגני בגוגל של אתרי וויקס, המשיכו לקרוא וננסה לסגור לכם את הפינה הזו באופן המוצלח ביותר.


wix - פלטפורמה שהתקדמה

בואו נראה מה תוכלו לעשות בכדי שאתר הוויקס שלכם יככב בגוגל ולא רק בדף הבית במחשבים של העסק… זכרו שחלק מהשלבים דומים לכל קידום אתרים רגיל. אנחנו נדגיש מה מיוחד לגבי וויקס כאשר זה יהיה רלוונטי.


קישורים חיצוניים

אחד הפרמטרים החזקים ביותר לפיהם גוגל מדרגת את האתר שלכם הוא המלצות מאתרים אחרים. עכשיו תשאלו 'מה זאת אומרת? איפה ראית לאחרונה המלצות אתרים?'... אז יפה, ההמלצות המדוברות הן למעשה קישורים שיוצאים מאתרים שונים אל האתר שלנו. הנחת היסוד היא שאם מישהו מקשר אלינו לאתר זה אומר שהוא סומך על המידע הזה ומוצא אותו חשוב וחיוני. גוגל מתרגם את זה לניקוד חיובי. הפרט החשוב הוא שההמלצה הזו תלויה בתוכן הספציפי שאליו היא קשורה. וזו הנקודה לעזוב את התיאוריה ולהגיע להמלצות מעשיות. יש כמה נקודות שחשובות מאד בקישורים חיצוניים:

● סמכותיות האתר - האם האתר שמקשר הוא פורטל חשוב או בלוג זניח…

● אנקור - מהיכן יצא הקישור? קישור על משאבות אופניים שיוצא ממאמר על ציוד הכרחי לטיולים אופניים הוא למשל קישור טוב.

● סוג הקישור - בגדול ישנם קישורים שאומרים לגוגל לא להתחשב בהם בשביל הניקוד. אלו קישורי 'נון פולואו'. למרות שצריך גם מהם, חשוב לזכור שהם לא יעזרו ישירות לקידום.

● חשוב להיזהר מקישורי זבל מאתרים לא סמכותיים או מכל מה שגוגל יכול לראות כמניפולציה. הוראות גוגל מציינות שלא ניתן לרכוש קישורים בכסף ויש לגוגל את השיטות לעלות על הדברים הללו.


קידום דרך SEO WIZZ

בוויקס עצמה תוכלו להיעזר בתוסף היעודי לקידום אתרים. הוא יקח אתכם 'יד ביד' דרך שלבים שונים בהם תצטרכו לאפיין ולמלא מידע באתר עצמו.

ההתחלה היא במתן כותרת לאתר ולאחר מכן תצטרכו להכניס מילות מפתח שאותן תרצו לקדם. בהמשך יבנה הוויזרד מפת אתר מעודכנת שחיונית לגוגל בשביל להבין את ההיררכיה באתר שלכם. בשלבים הבאים תמלאו פרטים שונים כולל פרטי קשר עם העסק ואנשי המפתח בו. זה צעד שחשוב לבצע בדקדוק, יש לו משמעות מעבר למתן פרטים לגולשים. מדובר בחיזוק הסמכותיות של האתר שלכם. גוגל אוהב לראות אתרים שיש מאחוריה כתובת אמיתית, עסק חי ואנשים אמיתיים. אחד הדרכים הנוספות לשדר זאת לגוגל היא כמובן באמצעות הרשתות החברתיות. הן השלב הבא ב SEO WIZZ. קחו את הזמן וקשרו את הדפים השונים שלכם אל האתר.


תגיות

אחד הנושאים החשובים באתר הוא האופטימיזציה של התגיות בו. הן נותנות לגוגל מידע חיוני ומופיעות כמידע לגולשים פוטנציאלים. הכנסו לעורך האתר ולחצו על PAGE SEO של הדף המבוקש. תוכלו לראות את התצוגה המקדימה שמתקבלת לאחר שינוי תגיות הכותרת והתיאור. זוהי הדרך בה הדף יופיע בתוצאות החיפוש. קחו את הזמן והגדירו תגיות שגם כוללות את מילות המפתח, גם נותנות תיאור מדויק של התוכן בדף וגם מושכות את הגולש להיכנס. אחת הטכניקות לעשות זאת היא לתת מעט מידע בתיאור ולרמוז שההמשך נמצא בדף, למשל: ''שלושת ההשקעות המניבות ביותר של העשור הבא יהיו חברות אבטחת מידע, חברות…'' מישהו יכול שלא ללחוץ על זה? כמובן שחשוב שהתוכן יתמוך בזה אחרת יהיה לכם 'באונס רייט' גבוה.


תמונות

בהמשך לתגיות - תצטרכו להכניס תגיות ALT לכל תמונה שאתם מעלים. בוויקס זה נעשה דרך הגדרות התמונה עצמה. התגית היא התיאור של התמונה. תגית טובה תעזור לכם להתברג גם בחיפוש התמונות.

חשוב להעלות תמונות אחרי שעברו אופטימיזציה לגודל. ישנם תוספים חינמיים לכך.


תוכן

צרו תוכן איכותי שכולל מילות מפתח. אחת הדרכים לפרסם תוכן כזה היא בבלוג. כלי יצירת הבלוגים בוויקס הוא מרשים ביותר ומאפשר לכם לנהל ממש אתר בלוגים כולל תגובות והכל. בלוג כזה יהיה מקום נהדר ליצור קישורים פנימיים לאתר שלכם וגם לקבל קישורים חיצוניים לכל מיני תכנים. זה גם יהיה המקום שממנו תוכלו לקשר החוצה וכך לקיים את החלק שלכם בכל מיני הסכמי החלפת קישורים אליהם הגעתם עם בעלי אתרים אחרים.


סיכום

וויקס, כפי שאתם רואים, נהייתה פלטפורמה שניתן בהחלט לקדם אותה בגוגל. מה שחשוב לזכור הוא שגם כאן, יש הרבה שאיש קידום מקצועי יוכל להשיג לאתר שלכם.


מאמר אורח ב wixseo באדיבות דניאל זריהן - קידום אתרים

187 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

452566_preview.png