• WIXSEO

קווים מנחים לשיפור טעינת האתר באתרי וויקס (wix) ועדכון לגבי Wix Turbo

עודכן: 30 במאי 2020WIX מהירות אתר
שיפור מהירות אתר וויקס

הרבה שואלים אותי בנושא WIX על מהירות האתר. למה האתר שלי איטי ? למה האתר שלי עולה לאט ? האתר שלי מאוד איטי במובייל. להלן קווים מנחים לשיפור טעינת האתר באתרי וויקס.


#אתר_וויקס_איטי

כיצד לשפר את זמן טעינת האתר ב wix

הרבה שואלים אותי על זמן מהירות טעינת האתר ב WIX , איך לשפר ולמה האתר איטי מידי ? וויקס עשו ועושים מאמצים לשפר את מהירות טעינת הדף באתר שלכם גם במובייל . אך זה גם תלוי באיך אתם בונים את האתר והאם אתם מקפידים לבצע אופטימיזציה למהירות האתר.

קחו בחשבון שזמן טעינת האתר תלו בכמה פקטורים

· מהירות האינטרנט שלך במחשב.

· עיצוב האתר

· שימוש באלמנטים מהחנות

· תמונות

· וידאו

טיפ - מומלץ כמובן לחלק את האתר לכמה שיותר דפים ולא להעמיס הכל על דף הבית

אז מה אתם יכולים לעשות לשפר את זמן טעינת האתר שלכם ?

תמונות – תמונות באיכות גבוהה במיוחד תמונות מסוג PNG כבדות יותר וגורמות להאטה כי לוקח להם יותר זמן להיטען. השתדלו להשתמש כשאפשר בתמונות מסוג JPEG .

הכי חשוב לכווץ את התמונות טרם העלאה לאתר שלכם (למרות ש WIX מבצעים כיווץ לכל תמונה שאתם מעלים )

אני משתמש באתר הזה לכיווץ תמונות חינמי ומצוין שלא פוגע באיכות התמונה

https://tinypng.com/


אנימציות ואפקטים – נכון שזה יפה אבל מאוד מעמיס על האתר ומאט את זמן הטעינה, השתדלו להימנע ככל האפשר במערכת WIX . ואם כבר משתמשים אז כמה שפחות.

קבצי וידאו ואודיו

הכי מאטים את האתר ויש להם השפעה שלילית לצערי. תבטלו את אופציית Autoplay אם כבר משתמשים זה יכול לסייע . ישנם גם שיטות לכיווץ קבצי אודיו ווידאו ומומלץ לקרוא ברשת וליישם באתר שלכם .

פונטים

נתקלתי בלא מעט פונטים שהעליתי לאתר שגרמו להאטה בטעינת הדף. השתדלו להשתמש בפונט אחד לכל האתר ולא להשתמש בכמה סוגים של פונטים.


פונט קל לוויקס
דוגמא לפונט קל לטעינה

דוגמא לפונט שגורם להאטה באתר וויקס
דוגמא לפונט כבד לטעינה

אפליקציות מחנות wix

בחנות האפליקציות של וויקס יש לא מעט אפליקציות נחמדות אך מאוד מאוד איטיות וגורמות להאטה מאוד קריטית על אתר וויקס שלכם, לכן, אל תימנעו מלהשתמש באפליקציות אך לאחר כל אפליקציה שאני מתקין אני מבצע ומשווה טסטים למהירות האתר ובודק אם יש לאפליקציה השפעה שלילית ואם כן, נפרד מהאפליקציה לשלום ומחפש פתרונות ב Wix Code או קוד HTML במידת הצורך

כל מיני תוספות של של צד שלישי כמו ווידגטים שמסתנכרנים לדאטה מאטים מאוד - יש לבדוק שהם לא הבעיה לאטיות האתר .

טיפ ! שיפור זמן טעינת האתר בוויקס תשפיע על קידום האתר מבחינת SEO כך שיש חשיבות מאוד גבוהה לבצע טסטים לאתר ולתקן בעיות במידת הצורך. אתר איטי מביא לנטישה ודירוג נמוך מגוגל.

את הטסטים ניתן לעשות בכלים רבים, אני נוהג להשתמש באלו.

PageSpeed Insights

http://www.webpagetest.org/

WIX Mobile Site Loading Time
Mobile Site Loading Time

מהירות טעינה במובייל ב WIX

מהירות הטעינה של האתר שלכם בוויקס מאוד מאוד חשובה מבחינת SEO וגם מנטישת לקוחות. גוגל בעצמה בודקת ומסמנת אתרים איטיים במובייל שיקבלו דירוג נמוך ומה שיביא לפגיעה מבחינת הקידום האורגני של האתר .

ברגע שתקפידו לבנות את האתר שלכם לפי האמור לעיל , תהיה לכך גם השפעה על המובייל. אישית אני נוטה במובייל להסתיר אלמנטים מסוימים שקיימים בדסקטופ על מנת ל"זרז" את חווית המשתמש ומהירות המובייל. במיוחד אני מסתיר קבצי וידאו . יש כאלה שמטמיעים פייסבוק מסנגר שגם גורם להאטה במובייל. אם אתם מרגישים בהאטה אקוטית , תתחילו להסתיר אלמנטים וחזרו שוב על הבדיקה וכך תבינו מה מאט את האתר .


שימו לב ! מהירות הגלישה במובייל בדרך כלל יותר איטית אם אתם גולשים על רשת הסלולרית ולא על הרשת האלחוטית ולכן באופן כללי וללא קשר לוויקס האתר "נחשד" כאיטי. אז לפני שאתם מגיעים למסקנות תריצו בדיקה על האתר כאשר אתם על הרשת האלחוטית...וממכשיר אחר.


עדכון 2019

Wix Turbo

וויקס יצאו בקמפיין להשקת שירות ה וויקס טורבו.

אתרי Wix שלך נטענים החל מפברואר 2019 מהר יותר מאי פעם! Wix Turbo היא הטכנולוגיה החדישה והחינמית של wix שמאיצה את זמן טעינת האתר. המבקרים באתר שלכם ייהנו מחוויה מהירה יותר בגרסת המחשב וגרסת המובייל

טעינה מהירה יותר

וויקס מאחסנים מידע נוסף על שרתי Wix כדי שמבקרי האתר שלך יראו הרבה יותר מהר תמונות, סרטונים ושאר תוכן האתר. שיפור משמעותי במהירות טעינת האתר בוויקס

הטכנולוגיה כוללת ניצול הפלטפורמות העדכניות ביותר של CSS (גליונות סגנונות מדורגים)

וויקס הוסיפו 4 מרכזי נתונים נוספים ברחבי העולם, כך שהאתר שלכם יהיה זמין להצגה ממספר מיקומים, כלומר, המבקרים שלכם יכולים לטעון אותו מהשרת הקרוב ביותר אליהם לא משנה היכן המבקרים שלך ממוקמים ברחבי העולם.

בנוסף, הושק כלי לבדיקת מהירות של אתר הוויקס שלך

https://www.wix.com/turbo/home
מוזמנים לקרוא עוד במאמר הבא על קידום אתרים962 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

452566_preview.png